نتایج جستجو برای عبارت :

گذری از تپه ماهورها تا خالد نبی

خالد بن ولید، علی(ع) را در زمین های خود دید، جسارتی به حضرت نمود، علی(ع) از اسب
پیاده شد و خالد را به سمت آسیای حارث بن کلده برد، سپس میله آهنی سنگ آسیا را در
آورد و آن را مانند حلقه ای بر گردن خالد انداخت، در این حال یاران و اطرافیان خالد
ترسیدند و خالد نیز شروع به قسم دادن علی نمود که مرا رها کن.علی(ع) او را رها
کرد و خالد در حالیکه میله آهنین مانند حلقه ای اطراف گردنش بود، نزد ابوبکر
رفت.ابوبکر به آهنگران دستور داد که حلقه آهنین را از اطراف گر
دانلود آهنگ های خالد حاج ابراهیم
دانلود موزیک ویدیو عربی خالد cest la vie
دانلود اهنگ های شاب خالد
متن آهنگ cest la vie از خالد

دانلود موزیک ویدئو خالد cest la vie
دانلود فول البوم khaled
دانلود موزیک ویدئو خالد c'est la vie
دانلود موزیک ویدیو عربی خالد c est la vie
کتاب بابای بچه ها : غلامرضا حیدری ابهری، نشر جمال
معرفی:
قرآن کریم، پیامبر را به عنوان الگوی همیشگی بشریت معرفی کرده است. در فرآیند تربیت، ارائه ی یک الگوی جامع اهمیت ویژه دارد. برای آن که کودکان مان راه و روش پیامبر را الگوی زندگی خویش سازند، در آغاز باید به آن دلبستگی و علاقه پیدا کنند.کتاب بابای بچه ها با هدف عمیق کردن محبت کودکان به پیامبر است، پیامبری که این روزها در فضای مجازی خیلی زیاد برعلیه آن تبلیغ می‌شود، اما کودکی که از خردسالی با
هزار دره مثل یک مخمل سبز با طراوت و زیباست

ترکمن صحرا محدوده‌ای عجیب است. جنگل و دریا، کوه و بیابان را یکجا دارد. بیهوده نیست  که ایران کوچک نامیده می‌شود. هزار دره و قبرستان خالد نبی یکی از  دیدنی‌های مهم این محدوده از ایران است که در کنار مردمان ترکمن صحرا، اسب و  موسیقی دلربای عشایری گردشگران زیادی را به سوی خود می‌کشاند. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا با هم به ترکمن صحرا و هزار دره اعجاب انگیزش سفر کنیم.
هزار دره کجاست؟
هزار دره
 افغانستان سرزمینی است که سال‌های گذشته زیاد نامش را در اخبار شنیده‌ایم. اخباری که درون‌مایه‌ی بیشترشان ناامنی، جنگ داخلی و روزهای سخت برای مردم همسایه‌مان است. هزار خورشید تابان روایت این روزهای سخت از نزدیک است. رمان زیبای خالد حسینی را یک‌بار هم که شده باید خواند و بافت سنتی جامعه‌ی افغانستان را لمس کرد.

ادامه مطلب
 امام صادق  ع فرمود حمیده از پلیدیها  پاکست  مانند شمش   طلا و فرشتگان  همواره اورا نگهداری کردند  تا بمن  رسبد  بجهت کرامتی که خدا نسبت بمن و حجت پس از من فرمود 3 ابو خالد زبالی  گوید چون موسی بن جعفرع را در نخستین بار در نخستین بار نزد مهدی عباسی میبردند در زباله منزل رد من با او سخن میگفتم حضرت مرا اندوهگین  دید  فرمودای ابا خالد چرا ترا  اندوهگین  نباشم در صورتیکه شما بسوی طغیان گر. میبرند و نمیدانم چه .بسرت میاید فرمود. مرا باکی نیست  چو
هزار خورشید تابان
 افغانستان سرزمینی است که سال‌های گذشته زیاد نامش را در اخبار شنیده‌ایم. اخباری که درون‌مایه‌ی بیشترشان ناامنی، جنگ داخلی و روزهای سخت برای مردم همسایه‌مان است. هزار خورشید تابان روایت این روزهای سخت از نزدیک است. رمان زیبای خالد حسینی را یک‌بار هم که شده باید خواند و بافت سنتی جامعه‌ی افغانستان را لمس کرد.

ادامه مطلب
خالد نبی سرزمین هزار دره | گورستان زیارتگاه خالد نبی در 90 کیلومتری گنبد کاووس و 55 کیلومتری کلاله و 6 کیلومتری روستای گچی سو در بخش مراوه تپه و بر روی قله کوه گوگچه داغ قرار گرفته است. برای رسیدن به این زیارتگاه باید از مسیر پر پیچ و خم و بسیار زیبا به همراه تپه ماهورها بگذرید تا به بقعه برسید مسیری که زیباییش وصف ناشدنی میباشد و در کلام ها نمیگنجد ، به قدری محو زیبایی های این طبیعت میشوید که شاید زمان از دستتان در برود و ساعت ها بنشینید و خیره ب
بهترین زمان سفر به خالد نبی : به دنبال یک راهنما برای سفر به خالد نبی هستید: نمی دانید بهترین زمان سفر به خالد نبی کی هست؟ نمیدانید خالد نبی کجاست؟ برای پاسخ تمام این سوالات شما با سایت گلستان همراه باشید.
خالد نبی کجاست؟
خالد نبی از جاهای دیدنی گلستان است که با شهرستان گنبد کاووس، 90 کیلومتر و با شهرستان کلاله، 55 کیلومتر فاصله دارد. نزدیک‌ترین روستا به این جای دیدنی، روستای گچی سو است که در فاصله‌ی 6 کیلومتری آن قرار دارد. این جای دیدنی روی ق
بادبادک‌باز نوشته‌ی خالد حسینی
خالد حسینی «بادبادک‌باز» را زمانی می‌نویسد که کشور افغانستان یک جوّ سیاسی متغیر را از دهه‌‌ی ۱۹۷۰ تا حملات ۱۱ سپتامبر و پس از آن تجربه کرده است. بادبادک‌باز داستانِ عجیب و پیچیده‌ی دوستی میان امیر (پسر یک تاجر ثروتمند) و حسن (پسر خدمت‌کارِ پدر امیر) است تا زمانی که اختلافات فرهنگی و طبقاتی و آشفتگی‌های جنگ آن دو را از هم جدا می‌کند. حسینی سرزمین مادری‌اش را طوری برای‌مان زنده می‌کند که پس از حملات ۱۱ س
غیرت مردم قزوین در دفاع از امیر المومنین علیه السلام
رافعی می‌نویسد:
وكان عمال خالد بن عبد الله القسری وسائر عمال بنی أمیة یلعنون فی هذا المسجد (مسجد قزوین) علیاً رضی الله عنه حتى وثب رجل من موالی بنی الجند وقتل الخطیب وانقطع اللعن من یومئذ .
كارگزاران خالد بن عبد الله قسری و سایر كارگزاران بنی امیه در مسجد قزوین علی (علیه السلام) را لعن کردند؛ تا این كه یکی از طرفداران بنی الجند برخاست و خطیب را كشت، از آن روز لعن بر علی (علیه السلام) در آنجا
یکی از آموزا های عزیز از روستای «درب آستانه خالد بن علی» عکس چند تن از اقوام عزیز و بزرگان طایفه موسیوند در این روستا را در اختیارمان گذاشته اند که از ایشان کمال تشکر را داریم. خداوند تمامی درگذشتگان ایل را رحمت کند. از سایر اقوام خواهشمندیم که عکسها و تاریخ و اطلاعات خود در مورد ایل را در اختیار ما قرار دهند.
سه برادر رشید: حاج محمد، علی محمد و ولی محمد موسیوند- روستای درب آستانه خالد بن علی- بخش سیلاخور
این شبه داستان نه داستان است و نه به هیچ وجه تاریخ!!!

ابوخالد عصا زنان جلو آمد و کنار مالک بر زمین نشست و به مالک گفت: یا شیخ! ما پیرمردها شاید شجاعت جوانان را نداشته باشیم و آن را گاهی حماقت بدانیم اما همین احتیاط یا به قول جوان ها ترس، باعث شده بیش از آنکه از زور بازوی مان استفاده کنیم، از قدرت ذهن و فکرمان بهره ببریم، البته اگر جوانی جسارت نکند و نگوید: پیرمرد خرفت، فکر هم مگر دارد.این جمله را گفت و نگاهی به ابومنصور انداخت.مالک به پیرمرد گفت
"لیلا خالد"
با نام تشکیلاتی
"شادیه ابوغزاله" (اولین زن چریک مبارز)
در سال ۱۹۶۹
برای نخستین بار
و به جهت
جلب توجه اذهان مردم جهان به فلسطین
و همچنین
آزادی فلسطینیان در بند رژیم صهیونیستی،
اقدام به هواپیما ربایی
از یک شرکت هوایی اسرائیلی کرد.
#نه_به_معامله_قرن
ترکمن‎ صحرا منطقه‎ای بسیار زیبا و خوش آب‎وهوا در شمال شرقی کشورمان است. که بخش‎هایی از استان‎های گلستان و خراسان شمالی را شامل می‎شود. شهرهای ترکمن نشین از جمله بندرترکمن، گنبد کاووس، کلاله، آق‎قلا، سیمین‎شهر و ... در این موقعیت جغرافیایی قرار گرفته و اقلیم ترکمن‎صحرا را تشکیل داده‎اند.
ترکمن‎ صحرا منطقه‎ی گردشگری
شاید باورتان نشود که همه شهرهای منطقه ترکمن‎ صحرا شهرهای گردشگر ‎پذیری است، با اینکه اقامتگاه‎هایی در این منطقه وجو
کتاب امروز واقعا یک شاهکاره، یک رمان سرزنده است، کتابی که بعد از تمام شدنش آرزو میکنید کاش هم چنان ادامه داشته باشد. 
به راستی بعد از خواندن این کتاب باید گفت، مرگـ بر جنگ، مرگ بر خرافه‌پرستی، مرگ برر تجاوز، مرگ بر نژادپرستی... 
عنوان: بادبادک‌باز (The kite runner)
نویسنده: خالد حسینی
مترجم: مهدی غبرائی
 «بادبادک باز» یا کاغذپران، نخستین اثر منتشر شده از خالد حسینی، رمانی به زبان انگلیسی است. این رمان، نخستین اثر یک نویسنده افغان به زبان انگ
#حدیث_مهدوی 
امام زین العابدین(ع)
«ابو خالد کابلی می گوید: به خدمت امام زین‌العابدین علیه‌السلام وارد شدم و عرض کردم: ای فرزند پیامبر! به من خبر ده از کسانی که خداوند اطاعت آنها را بر من واجب کرده و محبت آنها را بر من فرض نموده، و بر همگان واجب است که بعد از رسول اکرم صلی الله علیه و آله از آنها پیروی کنند. فرمود:«ای کنگر! «اولی الأمر» که خدای تبارک و تعالی آنها را بر مردم، امام واجب الاطاعه قرار داده، امیر مومنان علی بن ابی طالب علیه‌السلام، س
 علی بن الحسین علیهماالسلام فرمود دوست دارم که برای دو خصلت شیعیان ما بقدری از گوشت بازویم فدا دهم کمی حوصله وکمی راز نگهدارد 2 امام صادق ع فرمود مردم بدو خصلت مامور شدند ولی اندو را تباه کردند واز دست دادند 3 سلیمان بن خالد گوید اما صادق  ع فرمود ای سلیمان شما دینی دارید که هر انرا از مخالفین ودشمنان  بپوشد خدا عزیزش کند و هر که فاش سازد خدا ذلیلش نماید 
٢٥/٢٥. الْحُسَیْنُ‌ بْنُ‌ مُحَمَّدٍ، عَنْ‌ مُعَلَّى بْنِ‌ مُحَمَّدٍ، عَنِ‌ الْوَشَّاءِ، عَنْ‌ حَمَّادِ بْنِ‌ عُثْمَانَ‌، عَنِ‌ السَّرِیِّ‌ بْنِ‌ خَالِدٍ:
عَنْ‌ أَبِی عَبْدِاللّٰهِ‌ عَلَیْهِ‌السَّلاَمُ‌، قَالَ‌: «قَالَ‌ رَسُولُ‌ اللّٰهِ‌ صَلَّى اللَّهُ‌ عَلَیْهِ‌ وَ آلِهِ‌: یَا عَلِیُّ‌، لا فَقْرَ أَشَدُّ مِنَ‌ الْجَهْلِ‌، وَ لَا مَالَ‌ أَعْوَدُ (۱) مِنَ‌ الْعَقْلِ‌ »(۲).

ترجمه:
٢٥/٢٥. حسین بن محمد، از مُعلّى بن مح
به گزارش خبرگزاری مهر
و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، براساس اعلام کمیته تعیین وضعیت
بازیکنان، در پرونده شکایت خالد شفیعی از باشگاه تراکتورسازی تبریز این
باشگاه با توجه به عدم ارائه دفاعیه به پرداخت مبلغ ۶/۰۸۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال
بعلاوه هزینه دادرسی محکوم شده که این حکم طی مدت هفت روز قابل
تجدیدنظرخواهی است.
ادامه مطلب
روستای گچی سو سفر به دل طبیعت : وقتی اسم سفر و گردش در میان می آید استان گلستان با مناطق زیبا و بی نظیرش خودنمایی می کند و در این میان شما حتما اگر علاقمند به طبیعت و گشت و گذار هستید منطقه هزار دره ترکمن صحرا را فراموش نکنید. این منطقه در 55 کیلومتری شهرستان کلاله قرار دارد ویکی از مناطقی است که در هیج جا شما نظیرش را پیدا نخواهید کرد. شما می توانید در سایت گلستانی ها بهترین اقامتگاه بومگردی در گلستان را ببینید و برای یک گشت و گذار در این منطقه ر
روستای گچی سو سفر به دل طبیعت : وقتی اسم سفر و گردش در میان می آید استان گلستان با مناطق زیبا و بی نظیرش خودنمایی می کند و در این میان شما حتما اگر علاقمند به طبیعت و گشت و گذار هستید منطقه هزار دره ترکمن صحرا را فراموش نکنید. این منطقه در 55 کیلومتری شهرستان کلاله قرار دارد ویکی از مناطقی است که در هیج جا شما نظیرش را پیدا نخواهید کرد. شما می توانید در سایت گلستانی ها بهترین اقامتگاه بومگردی در گلستان را ببینید و برای یک گشت و گذار در این منطقه ر
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، روحانی "صباح احمد جابر الصباح" شاه کویت، نخست وزیر را مکلف کرد وزاری جدید را معرفی بطی ء. امیر کویت نیز "ناصر صباح الاحمد الصباح" دستیار اول نخست وزیر و وزیر دفاع و "خالد الجراح الصباح" معاون نخست وزیر و وزیر ناحیه کویت را از منصب های خود برکنار کرد و "صباح جاوید الحمد الصباح" معاون مطلع وزیر و وزیر خارجه را مأمور رسیدگی به امور وزارت دفاع و "انس خالد ناصر الصالح" معاون نخست وزیر و و
اگر خدایی هم آن بالا هست
به‌جز آمار برداری از ویسکی خوردن
و گوشت خوک خوردنِ من،
حواسش
به چیزهای مهم‌ترِ دیگری نیز باشد ...!
بادبادک باز
خالد حسینی
@Parsa_Night_narrator
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
امام صادق ع فرمود همانا مومن کسی است که چون خشم گیرد از حق نگذردو چون راضی و حشنود گردد در باطل قدم ننهدوچون قدرت یابد بیشتر از حق خود نگیرد  سلیمان بن خالد گوید اما باقر ع فرمود ای سلیمان میدانی مسلمان کیست عرض کردم قربانت شما  بهتر میدانی فرمود مسلمان کسی است که مسلمانان از زبان ودست او سالم باشند سپس فرمود میدانی مومن کیست عرضکردم شما داناترید فرمود مومن کسی است که مسلمانها او را بر مال و جان خود امین سازند  و بر مسلمان حرامست که نسبت بمس
به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی - خبری تاریخ تطبیقی؛ علمای یهود در به قدرت رسیدن حکومت بنی عباس نقش داشته اند که در ادامه متن آن را ملاحظه می کنید؛
کتابی درباره تاریخ و اخبار خلفای بنی عباس نوشته شده ولی نویسنده آن مجهول است. این کتاب در یکی از کتابخانه‌های مصر به صورت مخطوط توسط محققینی در تاریخ اسلام رؤیت می‌شود و درباره آن تحقیق و مصدرشناسی صورت می‌گیرد. 
متوجه می‌شوند مؤلفی که این کتاب را نگاشته با «بَلاذُری»(صاحب کتاب أنساب الأشراف)
شب گذشته و در سالروز میلاد فرخنده ی کریم اهلبیت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام مراسم تکریم ومعارفه فرمانده پایگاه مقاومت بسیج میثم در مسجد صاحب الزمان(عج) شهر خالد آباد برگزار گردید. در این مراسم از زحمات 8 ساله آقای حسن سعیدی خادم تقدیر و برادر هادی محمودی خالدی به عنوان سرپرست این پایگاه معرفی شد.

این شبه داستان نه داستان است و نه به هیچ وجه تاریخ!!!
عصر هنگامِ روزِ جمعه ای، مالک در خیمه ی بزرگ خود نشسته بود که ابوخالد مسن ترین فرد قبیله با ریش بلند سفید و ابروانی پرپشت که خبر از عمر زیاد او می داد و گاه گاهی خاطراتی از پدربزرگ شیخ برایش تعریف می کرد، بر او وارد شد.  رو به مالک گفت: یا شیخ! من می دانم تو چرا اضطراب داری، اما نگرانی تو بی مورد است چون مرگ حق است، از آن دست حق هایی که قطعا به آدمی می دهند و لازم نیست دنبال گرفتنش برود. پیامبرا
#برشی_از_یک_کتاب
#رمان_اجتماعی
مدتی کوتاه،پاک گیج شده بودم و نمی دانستم تنهایی چه کنم. بیش از نیم قرن از سلیمان مراقبت کرده بودم . زندگی روزانه ام با محوریت خواسته های او و در همینشینی اش شکل گرفته بود. حالا آزاد بودم که طبق خواسته ام عمل کنم، اما خودم هم می دانستم این آزادی توهمی بیش نیست، چون آنچه بیش از همه آرزویش را داشتم از دسترسم دور بود. مردم همیشه می گویند هدفی برای زندگی ات پیدا کن و همسو با آن زندگی کن. اما گاهی، وقتی عمر انسان به انتها
 فضیل بن یسار گوید بامام باقر علیه السلام عرضکردم خدای عزوجل در کتابش. فرماید و هرکه اورا زنده کند یا  گویا همه مردم را زنده کند گویا همه مردم را زنده کرده است فرمود یعنی اورا از سوختن. و سوختن و غرق شدن نجات دهد  عرضکددم کسیکه اورا از گمراهی اورا از گمراهی بسوی هدایت برد چگونه است فرمود  این تاویل اعظم ایه است  یعنی  ایه شامل این معنی هم است واین معنی مهمتر و عالیتر از معنی اولست1 سلیمان بن خالد گوید بامام صادق  ع عرضکردم من خانواده یی دارم ک
عرصه مذکور به دلیل وجود ارتفاعات ، تپه ماهورها ، دشتها و تعارضات اندک شرایط نسبتا پایدار و مناسبی
برای زیست انواع مختلف گونه های گیاهی و جانوری فراهم نموده است عمده ترین گونه های جانوری موجود
در منطقه را کل و بز و قوچ و میش تشکیل می دهد عالوه بر آن حضور اندک انسان در منطقه و چشم
اندازهای زیبای طبیعی و زیستگاههای مستعد دارای تنوع زیستی بالنسبه مساعدی است که وجود برخی از گونه
های ارزشمند نظیر یوزپلنگ آسیایی و جبیر بر اهمیت آن افزوده است. در قس
 ابوخالد کابلی گوید از امام باقر ع پرسیدم تفسیر قول خدای عزوجل را 8 سوره64 بخداورسولش و نوری که فرستاده ایم ایمان اورید فرمود ای اباخالد بخدا سوگند که مقصود از نور ایمه از ال محمد  ص باشند تاروز قیامت بخدا که ایشانند همان نور خدا که فروفروستاده بخدا که ایشانند نور خدا در اسمانها وزمین بخدا که بحدای ای ابا خالد نور امام در دل مومنین از نور  خورشید تا بان در رور دوشن تر است بخدا ای که ایمه دلهای مومنین را منورسازند و خدا از هرکس خواهد نور ایشان
خالد سلطان دایر از اجرای بیش از ۴ پروژه جهادی در منطقه محروم اروندکنار خبر داد و اظهار کرد: این پروژه ها به همت گروه جهادی علامه ربیعی این بخش در حال انجام است.مسئول گروه جهادی علامه ربیعی اروندکنار، افزود: با توجه به خسارت های اخیری که متحمل مردم عزیز و محروم صفر مرزی اروندکنار شد اقدام به برگزاری اردوهای جهادی خود نموده است و در طی این ایام این گروه جهادی چهار پروژه عمرانی را شروع خواهد کرد. وی به حضور نیروهای جوان بسیجی و انقلابی در گروه
نصب برنامه برای اندروید
توضیح
تعبیر خواب رویای صادق(جامع)

از بهترین معبران جهان:
امام جعفر صادق علیه السلام  - یوسف نبی علیه السلام  - دانیال نبی علیه السلام  -  علامه مجلسی (ره)- محمدبن سیرین  - ابراهیم کرمانی - جابر مغربی - 
اسماعیل بن اشعث - جاحظ - خالد اصفهانی-منوچهر مطیعی تهرانی-ابن عباس
تام چت ویندو - فروید- عبدوس - لوک اویتنهاو - آنلی بیتون - لیلا برایت - اچ میلر -
هانس کورت

تعداد موضوعات قابل جستجو 2925

قابل اجرا در تمامی ورژن های آندروید

بیش
کتابی در عرش منقش به تشهد سه‌گانه
سید بن طاووس رضوان الله علیه روایت کرده است:
فیما نذكره من كتاب «القاضی القزوینی» أیضا فی تسمیة مولانا علی علیه السلام بأمیر المؤمنین. قال فی كتابه بلفظه: الحسن بن علی بن فضال وإبراهیم بن مهزیار، روی عن عقبة بن خالد عن الحارث بن المغیرة عن أبی عبد الله علیه السلام قال: حول العرض كتاب خلق مسطورا: «أنی أنا الله، لا إله إلا أنا، محمد رسول الله، علی أمیر المؤمنین».
امام صادق علیه السلام فرمودند: در اطراف عرش، کت
ای لشکر مجاهدین آماده‌باش آماده‌باشبهر نبرد دشمنان آماده‌باش آماده‌باشفداییان اسلامیم و سوی جانان می‌رویمبا عشق دیدار خدا ما سوی رضوان می‌رویمچون عشق پاک کبریا در جان ما افکنده شدما چون علی مرتضی شیری به میدان جهادمثل سهاب بر جهاد آماده‌باش آماده‌باشما سربازان خالد و فاروق اعظم گشته‌ایمما با خدای لا یظال مردانه پیمان بسته‌ایمتا فتح دین مصطفی ماتم بگردانید فداای عاشق دین خدا آماده‌باش آماده‌باششوق شهد شهادت را در جان و دل داریم
نشر فلسفه در اسلام بدعت و جنایت خلفای غاصب برای دوری مردم از مکتب اهل بیت علیهم السلام
علامه مجلسی رضوان الله علیه می‌نویسد:
وأقول هذه الجنایة على الدین وتشهیر كتب الفلاسفة بین المسلمین من بدع خلفاء الجور المعاندین لأئمة الدین لیصرفوا الناس عنهم وعن الشرع المبین ویدل على ذلك ما ذكره الصفدی فی شرح لامیة العجم أن المأمون لما هادن بعض ملوك النصارى أظنه صاحب جزیرة قبرس طلب منهم خزانة كتب الیونان وكانت عندهم مجموعة فی بیت لا یظهر علیه أحد فجم
لیست فروشگاه های بدلیجات جدید در وبلاگ ما شامل موارد زیر می باشد.
گالری خالد اهواز
گالری آراد اهواز
گالری سنگ و جواهرات انیکس اهواز
گالری زیورآلات کلیو اهواز شعبه گلستان واقع در مجتمع تجاری ساحل بورس زیور آلات ، ساعت ، نقره و سنگ های قیمتی و جواهراتی آدرس ...
بدلیجات لپک اهواز در کوروش بورس انواع بدلیجات، نقره، تیتانیوم و اجناس کادویی ...
خرازی رویال اهواز
گالری نوین جواهر اهواز
گالری بدلیجات روژین اهواز
گالری بانو اهواز در سی متری بدلیجات و
هو العلیم

بادبادک باز
نوشته خالد حسینی
ترجمه حمیدرضا بلوچ
مقدمه:مدت زیادی بود که اینجا کتابی رو معرفی نکرده بودم،چون جنس کتاب هایی که توی این مدت خونده بودم چندان همگانی نبود،کتابهایی در مورد فلسفه و تاریخ و دین!!!
کمتر از یک سال پیش بود که در اینجا،از همین نویسنده کتاب دیگه ای رو معرفی کردم...
ادامه مطلب
پسری از گوانتانامو : حس یک زندانی بی گناه را با خواندن این کتاب درک کنید.
پسری از گوانتانامو : آنا پررا،مترجم: کیوان عبیدی، نشر افق
معرفی:
۲پسر نوجوان که در دو کشور مختلف که از طریق اینترنت باهم ارتباط دارند. آن ها بازی«بمب افکن» را اختراع کرده اند وبا گروه هم بازی شان در فضای مجازی بازی می کنند. توسط یک جاسوس شناسایی می شوند و یک شب گروهی به خانه شان می ریزند و تمام بازی کنان را دستگیر می کنند و…
بریده کتاب(۱):
جیم سرش را به نشانه ی مخالفت تکان م
حضرت باب الحوائج ابوالفضل العبّاس (علیه السلام) فرزند
برومند اول پیشوای شیعیان حضرت امام علی (ع) و امّ‌البنین (س)، در روز
چهارم شعبان سال ۲۶ هجری قمری در مدینه منوره چشم به جهان گشود.
مادرش فاطمه دختر حزام بن خالد از قبیله کلاب بود که نیاکانش همه از دلیرمردان عرب، و در شجاعت و دلیری مشهور بودند.
امام علی (ع)، ۱۰ سال پس از وفات حضرت فاطمه زهرا (س) با امّ البنین ازدواج
کرد. این بانوی مکرمه، سرپرستى فرزندان حضرت زهرا (س) را بر عهده گرفت و
آنان را ح
سلیمان پسر خالد گفته است که شنیدم ابو عبدالله-صادق-(علیه‌‏السّلام) می‌فرمود:
پیشاپیش قائم دو مرگ‌اند: مرگی سرخ و مرگی سفید تا آن‌که از هر هفت تن پنج تن از میان بروند. مرگ سرخْ شمشیر، و مرگ سفیدْ طاعون است.(1)
گفتنی است، «شمشیر» به جنگها و «طاعون» به پخش‌شدن بیماریهای واگیر در میان مردم اشاره می‌کنند.--------------------------------------------------------------1. کمال الدین، ص 655، ب 57، ح 27؛ ترجمۀ سیّد سلیمان مدنی تنکابنی.
کانال آخرالزّمان
خلاصه کتاب
کتاب صوتی «و کوهستان به طنین
آمد» اثر پرفروش رمان‌نویس و پزشک افغانی - آمریکایی‌تبار «خالد حسینی» است. این کتاب
در 21 می سال 2013 منتشر شد و به مدت 33 هفته در لیست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار
گرفت. تنها پس از گذشت پنج ماه از انتشار این کتاب، سه میلیون نسخه از آن به فروش رفت.
«وندی اسمیت» منتقد لس آنجلس تایمز و کوهستان به طنین آمد را «به شدت غم‌انگیز، اما
سرشار از عشق» توصیف کرده است. همچنین «فران هاثورن» منتقد نشنال (روزنامه‌ی خصو

اولین روز سفر 19 اردیبهشت 1398
چند وقتی بود که دلمون میخواست بریم و خالد نبی رو از نزدیک ببینیم من و خانواده ام چند سالی را در گنبد زندگی میکردیم ولی نتونستیم بریم و این جاذبه زیبا رواز نزدیک بازدید کنیم تا اینکه امسال تصمیمون رو با همسرم و دو تا ازدوستامون قطعی و شروع به برنامه ریزی برای این سفر زیبا و به یاد ماندنی کردیم.
از سایت اقامت گاه های بومگردی (دهگردی) یکی از این اقامتگا
کتاب به خاطر عشق پسرممترجم: شراره معصومی
رمان عشق به خاطر پسرم در واقع  داستانی واقعی زندگی
زنی افغان  است که  ابتدا داستان رنجهای مادربزرگش
و پدرش را روایت می کند،
مادربزرگی که قربانی زیباییش می شود
 و پدرش که زیر نفوذ برادری بدخواه بزرگ می شود
و پس از آن جریانات و تحولات اجتماعی و سیاسی
افغانستان  که زندگی او و خانواده اش را در هم می پیچد
و نهایتا او که خود را به آمریکا رسانده،
حتی در این کشور جدید ازدواجش با تعصبات قومی
به او تحمیل می شود
یک شاهزاده، سردبیر یک روزنامه سعودی و ده‌ها هموطنش با ابراز خرسندی از آشوب برخی در ایران به بهانه اعتراض به افزایش قیمت بنزین، تهدید ولی‌عهد سعودی علیه ایران را عملی شده توصیف کردند.
تهران و چند استان دیگر در ایران، از جمعه شب گذشته شاهد اعتراض شماری از مردم به تصمیم دولت در خصوص افزایش بهای بنزین بود.
در حاشیه این اعتراضات، عناصر خرابکار اقدام به اغتشاش، تخریب،‌ آتش زدن اموال و اماکن عمومی و خصوصی کرده‌اند و تا کنون دهها بانک و ساختمان
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
اهل سقیفه از یک طرف معتقد که پیامبر رحمت فرمود که شقی ترین افراد امیرالمومنین علی علیه الاف السلام را به شهادت می رساند
از طرف دیگر میگویند ابن ملجم قاتل علی چون از صحابه بوده ،مورد رضای پروردگار است و اهل بهشت
حیرت و تعجب است که این جماعت دین خود را از قرآن گرفته اند یا پیامبر که آورنده قرآن بود،اگر پیامبر را قبول دارند که پیامبر می‌فرماید قاتل علی شقی ترین افراد است،(بگذریم از معا
تقویم شیعه
پنجم ربیع الاول
وفات حضرت سکینه علیها السلام
حضرت سکینه علیها السلام دختر امام حسین علیه السلام ۵۶ سال پس از واقعه کربلا، در شب پنجم ربیع الاول سال ۱۱۷ هجری قمری در مدینه وفات کرد.  مادر ایشان حضرت رباب علیها السلام است که با هم در واقعه کربلا حضور داشتند، و همواره با اسرا به کوفه و شام رفتند. در صبح روز رحلتش محمد بن عبد الله (نفس زکیه) چهارصد دینار عطر و عود خرید و پیرامون تابوت آن حضرت در مجمره‌ها سوزانید. خالد بن عبد الملک حاکم
کتاب بادبادک باز
نویسنده: خالد حسینی
مترجم: رضا زارع
ناشر : آسمان علم
رقعی جلد سخت
392 صفحه
رمان بادبادک ‏باز ما را به ایّامی می برد که رژیم سلطنتی افغانستان در
میان بی‏ خبری مردم سقوط می ‏کند و این کشور دستخوش تحولاتی می‏ شود که تا
امروز شاهد آنیم. اما در این رمان حوادث سیاسی گذرا و حاشیه‏ ای است و
داستان اصلی آن زندگی دو پسر است که با هم در یک خانواده بزرگ می‏ شوند و
از یک پستان شیر می ‏نوشند و دوستی عمیقی بینشان شکل می ‏گیرد. ولی دنیای
ا
تئاتر داستان خرس های پاندا ، نوشته مائتی ویسنی یک ، به کارگردانی علیرضا خادمپور و به آذین کرامتی و بازی مجتبی نجم الدینی و نیلوفر نوبختی ، کاری از گروه نمایش صحنه اوز پس از بازبینی انجمن نمایش اوز و تایید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز به مرحله اجرا رسید.
این نمایش که در سالن کف حکیم عمر خیام دانشگاه آزاد اسلامی اوز به روی صحنه رفته است داستانی عاشقانه همراه با مسائل فلسفی و عرفانی در به کمال رسیدن انسان از دنیای فانی به دنیای باقی است.
یکم د
آدمها از لحاظ خوبی و بدی به روشهای مختلفی تقسیم می شوند. در تقسیم بندی ساده آدمها خوب یا بد هستند. اما از یک لحاظ آدمها به سیاه و سفید و خاکستری تقسیم می شوند. اگر خاکستری یعنی کسی که خوب و بدش را مخلوط کرده است می تواند به این تعبیر قرآن نزدیک باشد که وَ آخَرُونَ اعْتَرَفُوا بِذُنُوبِهِمْ خَلَطُوا عَمَلاً صالِحاً وَ آخَرَ سَیِّئاً (توبه102)  به این شرط  که انسان خاکستری به بخش سیاه اعمالش معترف باشد. تقسیم بندی دیگر این است که برخی افراد هنوز
رژیم صهیونیستی اذعان کرد، سه جوان فلسطینی را که در بیست و یکم ماه گذشته میلادی «ژانویه» سعی داشته‌اند از مرزهای شرقی منطقه «الوسطی» نوار غزه وارد اراضی اشغالی شوند، شهید کرده و  پیکر آنها را نزد خود نگه داشته است.
بر اساس گزارش «فلسطین آنلاین»، این رژیم ابلاغیه‌ای رسمی برای امور مدنی فلسطینی فرستاده و در آن به شهادت « محمد هانی أبو مندیل، سالم زوید نعامی، و محمود خالد سعید» اذعان کرده است.
در آن زمان خانواده‌های این سه جوان خواستار تعیین
امشب حالم خیلی خیلی خوبه چون بالاخره تونستم مثل قبل‌ترها کتاب بخونم و انقدر غرق خوندن شدم که گذر زمان رو متوجه نشدم و به خیالم ساعت 2 ه در صورتیکه ساعت 3ه
کتاب نخل و نارنج که هدیه از طرف یه دوسته رو شروع کردم تا اینجایی که خوندم خیلی خوب بود و دلم میخواد هنوزم ادامه بدم ولی دیروقته و بهتره بخوابم؛ ولی نمیدونم شاید اشتیاقم به ادامه دادنش اجازه نده بخوابم آخه خیلی وقته دلم تنگ شده بود برای غرق شدن توی یه داستان؛ یه کتاب دقیقا مثل وقتایی که شازد
لعن معاویه در قنوت توسط امیر المومنین علیه السلام (به روایت اهل سنت عمری)
محمد بن حسن شیبانی از علمای اهل سنت عمری روایت کرده است:
وَإِنَّ أَهْلَ الْكُوفَةِ إِنَّمَا أَخَذُوا الْقُنُوتَ عَنْ عَلِیٍّ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُ، قَنَتَ یَدْعُو عَلَى مُعَاوِیَةَ حِینَ حَارَبَهُ، وَأَمَّا أَهْلُ الشَّامِ فَإِنَّمَا أَخَذُوا الْقُنُوتَ عَنْ مُعَاوِیَةَ [...] قَنَتَ یَدْعُو عَلَى عَلِیٍّ كَرَّمَ اللَّهُ وَجْهَهُ حِینَ حَارَبَهُ.
مردم کوفه قنوت
 نه تبسم، نه اشاره،
نه سوالی، هیچ چیز عاشقی
چون من فقط او را تماشا می‌کند..
در این شـب های سرد زمستان گرماۍوجودتان ای شهدا، یادسرما را از جسم و جانمان برده است... به یاد ؛ شهید مسعود محمدی  شهید خالد مرادی   شهید بهزاد مسعودی 
مرزبانانۍکه در راه حراست از مرزها یخ زدند....
@zakhmiyan_eshgh
۷/۷. عِدَّةٌ‌ مِنْ‌ أَصْحَابِنَا، عَنْ‌ أَحْمَدَ بْنِ‌ مُحَمَّدِ بْنِ‌ خَالِدٍ، عَنِ‌ الْحَسَنِ‌ بْنِ‌ عَلِیِّ‌ بْنِ‌ یَقْطِینٍ‌، عَنْ‌ مُحَمَّدِ بْنِ‌ سِنَانٍ‌، عَنْ‌ أَبِی الْجَارُودِ: عَنْ‌ أَبِی جَعْفَرٍ عَلَیْهِ‌السَّلاَمُ‌، قَالَ‌: «إِنَّمَا یُدَاقُّ‌ (۱) اللّٰهُ‌ الْعِبَادَ فِی الْحِسَابِ‌ یَوْمَ‌ الْقِیَامَةِ‌ عَلىٰ‌ قَدْرِ مَا آتَاهُمْ‌ مِنَ‌ الْعُقُولِ‌ فِی الدُّنْیَا»(۲).

ترجمه:
۷/۷. چند نفر از اصحاب م
سلام دوستان اومدیم با داستان جذاب بازی پرطرفدار call of duty mw 1.
میخوام توضیح مختصری درباره بازی بدم.این بازی در سال 2008 و چهارمین نسخه از بازی COD میباشد و توسط شرکت اینفینیتی وارد ساخته شده است.درسال 2016 نسخه بازسازی شده همین نسخه بازی به همراه بازی COD infinite warfare وارد بازار شد.
داستان بازی modern warfare 1
شما به دست گروه تروریستی گروگان گرفته شده اید.نکته اینجاست که شما در نقش رییس جمهور عربستان هستید.شخصی به نام خالد ال اسد.رییس جمهور را کشته و فیلم ان جها
نام کتاب: #همسایه_ها | نویسنده: #احمد_محمود | #انتشارات: #موسسه_انتشارات_امیر_کبیر | تعداد صفحات: ۵۰۲.احمد محمود، کسی که #جمال_میر_صادقی درباره اش می گه "اگه از من بپرسین بهترین #رمان ایرانی چیه؟ بدون شک می گم همسایه های احمد محمود" ، کسی که توی یه مصاحبه گفت "اگه از اول زندگی کنم، می رم سمت یه شغل درست و حسابی نه #نویسندگی! " ، کسی که رفت دانشکده افسری ارتش و بعد #کودتای_۲۸_مرداد دستگیر شد و پنج سال توی تبعید و زندان بود و از نزدیک شاهد محاکمه ی #حسین_فا
بسم الله الرحمن الرحیم   
 #حقاینت_و_مظلومیت_امام_حسین(ع):
#پیام_1
إنّ معرفة الإمام الحسین علیه السلام یحث الإنسان علی أن یطالب بالحق وینزجر ویتبرأ  من الظلم والظالم ویبتعد عن سبیل  فرق أهل  الباطل وینظم  إلی جبهة الحق.
اعرفوا جناح أهل الحق والباطل ولا تحرموا أنفسکم من مواقع الحق.
✅ إنّ قضیة‌ کربلاء لا تتکرر دائمًا ،‌ فأنها لیست واقعة  بل إنها تیار خالد ومستمر  إلی الأبد.. 
واقعة کربلاء‌  تمنحک البصیرة  لکی تتعرف علی یزید وقتک،  وکذلک تع
عاقبت دوستی و دشمنی با امیر المومنین علیه السلام در کلام رسول خدا صلی الله علیه و آله
شیخ مفید رضوان الله علیه روایت کرده است:
٧- قال: أخبرنی أبو الحسن علی بن محمد بن خالد المیثمی قال: حدثنا أبو بكر محمد بن الحسین بن المستنیر [ قال: حدثنا الحسین بن محمد بن الحسین بن مصعب ] قال: حدثنا عباد بن یعقوب قال: حدثنا أبو عبد الرحمن المسعودی، عن كثیر النواء، عن أبی مریم الخولانی، عن مالك بن ضمرة، قال: قال أمیر المؤمنین علی بن أبی طالب علیه السلام: أخذ رسول
نجد در زمان شیخ محمد بن عبد الوهاب: شرک همه جای نجد را گرفته بود، مردم با درخت و سنگ و قبور  تبرک می جستند و خرافه پرستی خیلی زیاد بود. و کسی نبود که آنها را از این خرافه باز دارد و شیخ محمد بن عبد الوهاب سعی کرد که آنها را از این بدعات و شرک دور بدارد اما آنها نمی کردند.
رفتن شیخ محمد بن عبد الوهاب برای حج: به قصد حج از عیننه خارج شد و بعد از فراغت با یک عالم بنام عبد الله بن ابراهیم بن سیف در مدینه ملاقات کرد و او  برای ادمه تبلیغ شیخ محمد بن عبد ال
آیین تجلیل از حافظان فارغ‌التحصیل مؤسسه  آموزش حفظ «ابوایوب انصاری» در شهر «مدان» بلغارستان به همت انجمن جهانی قرآن و سنت برگزار شد.
به گزارش شریعت نیوز  شیخ خالد عبدالکافی، معاون دبیرکل انجمن جهانی قرآن و سنت در امور آموزشی و علمی، گفت: این مراسم در راستای رهنمودهای شیخ محمد بن عبدالکریم العیسی، دبیرکل اتحادیه جهان اسلام و با هدف تجلیل از فارغ‌التحصیلان حافظ قرآن کریم مؤسسه «ابوایوب انصاری» شهر مدان بلغارستان برگزار شد.مصطفی حجمی، م
تقویم شیعه
بیست و دوم ربیع الثانی
وفات جناب موسی مبرقع علیه السلام
جناب موسی مبرقع علیه السلام پسر حضرت جواد علیه السلام در سال ۲۹۶ هجری قمری در شب چهارشنبه در شهر قم وفات یافت. به نقلی وفات آن جناب در ۸ ربیع الثانی بوده است. بنا بر قول دیگری در ۱۴ ربیع الثانی وفات موسی مبرقع واقع شده است. قبر آن بزرگوار در چهل اختران قم خیابان آذر مشهور است. 
نام: موسی، کنیه: ابو جعفر، لقب: مبرقع که از فرط زیبایی بر جمال مبارک نقاب میزد. نام پدر: جواد الائمه علی
عاقبت دوستی و دشمنی با امیر المومنین علیه السلام در کلام رسول خدا صلی الله علیه و آله

شیخ مفید رضوان الله علیه روایت کرده است:

✍ ٧- قال: أخبرنی أبو الحسن علی بن محمد بن خالد المیثمی قال: حدثنا أبو بکر محمد بن الحسین بن المستنیر [ قال: حدثنا الحسین بن محمد بن الحسین بن مصعب ] قال: حدثنا عباد بن یعقوب قال: حدثنا أبو عبد الرحمن المسعودی، عن کثیر النواء، عن أبی مریم الخولانی، عن مالک بن ضمرة، قال: قال أمیر المؤمنین علی بن أبی طالب علیه السلام: أخ
بادبادک‌باز، کتابی جالب با ماجراهای جذاب و البته غم‌انگیز‌ !
بعد از مدت‌ها دوباره اتفاق افتاد که کتابی را بخوانم و شب در میان شهرِ کتاب قدم بزنم، آن‌شب روحم تمامِ وقتش را در خیابان‌های کابل گذراند،در خیابان وزیر اکبر‌خان و کنار سپیدار قد بلند حاشیه‌ی خیابان‌، کنار لباس‌های رنگی رنگی زنانه و چپن بلند مردانه و دامن‌های حاشیه‌دوزی شده‌‌ی زنان افغان‌، با پس زمینه‌ی صدای احمد ظاهر، کنارِ مسجدِ روی جلد کتاب و بعد... مخروبه‌های کابل ...
ایستاده‌ام در ارتفاع. دائم به پایین نگاه می‌کنم و بدنم می‌لرزد. می‌گویم لعنت به ترسی که تمامی ندارد. دستانم را دور بدنم حلقه می‌کنم. هرکدام به پشت شانه مخالفشان می‌رسند. یخ کرده‌ام. آنقدر خودم را فشار می‌دهم که دردم می‌آید. قلبم را در آعوش می‌گیرم و به ترس‌هایم لعنت می‌فرستم و می‌پرم پایین. می‌خواهم دست هایم را باز کنم، ولی دیر شده. می‌افتم توی آب سرد. سینه‌اش را می‌شکافم و فرو می‌روم به عمیق ترین نقطه‌اش. چشم هایم را باز می‌کنم. بر
هر نفسی که فرو می‌ بریم، مرگی را که مدام به زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 98  ما دست‌ اندازی می‌کند پس می‌زند... در نهایت این مرگ است که باید پیروز شود، زیرا از هنگام تولد بخشی از سرنوشت ما شده و فقط مدت کوتاهی پیش از بلعیدن طعمه اش، با آن بازی می کند. با این همه، ما تا آنجا که ممکن است، با علاقه فراوان و دلواپسی زیاد به زندگی ادامه می دهیم، همان‌ طور که تا آنجا که ممکن است طولانی‌ تر در یک حباب صابون می‌ دمیم تا بزرگتر شود، گر چه با قطعیتی
هر نفسی که فرو می‌ بریم، مرگی را که مدام به زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 98  ما دست‌ اندازی می‌کند پس می‌زند... در نهایت این مرگ است که باید پیروز شود، زیرا از هنگام تولد بخشی از سرنوشت ما شده و فقط مدت کوتاهی پیش از بلعیدن طعمه اش، با آن بازی می کند. با این همه، ما تا آنجا که ممکن است، با علاقه فراوان و دلواپسی زیاد به زندگی ادامه می دهیم، همان‌ طور که تا آنجا که ممکن است طولانی‌ تر در یک حباب صابون می‌ دمیم تا بزرگتر شود، گر چه با قطعیتی
جاذبه های گردشگری شهر کلاله : کلاله شهری با جاذبه های فراوان و با قدمتی بیش از 7500 ال می باشد. این شهر در استان گلستان واقع شده است که زیبایی های آن بی نظیر است. کلاله شهری چهار فصل است و شما در هر زمان از سال می توانید به این شهر سفر کنید اما زیبایی های این شهر د رفصل بهار خودنمایی شگفت انگیزی دارد. اگر برای سال جدید در فکر یک گشت و گذار رویایی در دل طبیعت بکر هستید حتما کلاله را در برنامه سفر قرار دهید. برای اقامت و اجاره سوئیت در استان گلستان نیز
  گزیده ای از فضائل حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام

حضرت ابوالفضل (ع) در روز چهارم شعبان سال ۲۶ هجری قمری چشم به جهان گشود.

حضرت عباس (ع) در خانه ای زاده شد که جایگاه دانش و حکمت بود. آن جناب از محضر امیرمومنان(ع) و امام حسن (ع) و امام حسین(ع) کسب فیض کرد و از مقام والای علمی برخوردار شد.
ولادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام
حضرت باب الحوائج ابوالفضل العبّاس (علیه السلام) فرزند برومند اول پیشوای شیعیان حضرت امام علی (ع) و امّ‌البنین (س)،
کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین اثر فلورانس اسکاول شین
کتاب 1984 اثر جورج اورول
کتاب شدن اثر میشل اوباما انتشارات دُرّقلم چاپ هشتم
کتاب سه دقیقه در قیامت اثر جمعی از نویسندگان انتشارات شهید ابراهیم هادی
کتاب ای کاش وقتی 20 ساله بودم می دانستم اثر تینا سیلیگ
کتاب بینوایان اثر ویکتور هوگو نشر داریوش
کتاب جهانی که می بینم اثر آلبرت انیشتین
کتاب صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیامارکز انتشارات پرثوآ
کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپه ر
برای دست یابی به کتاب ها، بر روی نام آنها کلیک کنید
کتاب 1984 اثر جورج اورول
کتاب شدن اثر میشل اوباما انتشارات دُرّقلم چاپ هشتم
کتاب سه دقیقه در قیامت اثر جمعی از نویسندگان انتشارات شهید ابراهیم هادی
کتاب ای کاش وقتی 20 ساله بودم می دانستم اثر تینا سیلیگ
کتاب بینوایان اثر ویکتور هوگو نشر داریوش
کتاب جهانی که می بینم اثر آلبرت انیشتین
کتاب صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیامارکز انتشارات پرثوآ
کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپه ری
کتاب ب
«همسایه‌ها» دو
بخش اصلی دارد که اسم بخش‌ها را می‌گذارم «بخش خانه» و «بخش زندان».

من بخش زندان را بیشتر دوست می‌دارم. نشانه‌اش
اینکه خواندن بخش اول یک ماه طول کشید ولی بخش دوم را ظرف دو شب تمام کردم. باز
نظر شخصی‌م این است که در بخش زندان، شرح شکنجه‌های شهری، خالد را،‌ جذاب‌ترین بخش توصیفیِ کتاب
است.

رمان با توصیفِ بلور خانم شروع می‌شود و چنان
این توصیف خوب پرداخته شده که همان اول قانع می‌شوی که کتاب را تمام کنی. خوبی‌ش
این است که این ت
می‌گویم لعنت به ترسی که تمامی ندارد.
ایستاده‌ام در ارتفاع و زل زده‌ام به پایین. دستانم را دور بدنم حلقه می‌کنم. هرکدام به پشت شانه مخالفشان می‌رسند. یخ کرده‌ام. آنقدر خودم را فشار می‌دهم که دردم می‌آید. قلبم را در آعوش می‌گیرم و به ترس‌هایم لعنت می‌فرستم و می‌پرم پایین. می‌خواهم دست‌هایم را باز کنم، ولی دیر شده. می‌افتم توی آب سرد. سینه‌اش را می‌شکافم و فرو می‌روم به عمیق ترین نقطه‌اش. چشم هایم را باز می‌کنم. برای لحظه ای ساکن می‌ش
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
عمر پیشوا و خلیفه اهل سقیفه بعد از کودتا دستور داد که تمام روایات و احادیث به جامانده از پیامبر رحمت سوزانده شود و حرام کرد نقل حدیث و روایت از پیامبر را
و به علمای یهود مثل کعب الاحبار پناه برد و تفاسیر او از تورات را برای جامعه کافی دانست، و ثابت میشود منظور او از اینکه  گفت کتاب خدا کافی است  منظورش تورات بوده 
چون هنوز قرآن جمع آوری نشده بود
و در زمان حیات پیامبر در محضر پیامبر رحم
ولادت حضرت ابوالفضل(علیه السلام)

حضرت ابوالفضل العباس نخستین فرزند از ازدواج حضرت امیر المؤمنین على(علیه السلام) و ام البنین بود ایشان در روز چهارم شعبان  سال 26 هجرى در مدینه چشم به جهان گشودند.

ماجراى ازدواج على(علیه السلام) با ام البنین
قضیه ازدوادج مادر مکرمه اش ام البنین با حضرت على(علیه السلام) بدین گونه بود که پس از شهادت حضرت زهرا(علیها السلام) على(علیه السلام) برادرش عقیل که در علم نسب شناسى آگاهى کامل داشت و قبایل و خصلت ه
راهزنان دین !!!
ثقة الاسلام کلینی رضوان الله علیه روایت کرده است:
۳- علی بن إبراهیم، عن صالح بن السندی، عن جعفر بن بشیر، ومحمد بن یحیى، عن أحمد بن محمد بن عیسى، عن ابن فضال جمیعا، عن أبی جمیلة، عن خالد بن عمار، عن سدیر قال: سمعت أبا جعفر علیه السلام وهو داخل وأنا خارج وأخذ بیدی، ثم استقبل البیت فقال: یا سدیر إنما أمر الناس أن یأتوا هذه الأحجار فیطوفوا بها ثم یأتونا فیعلمونا ولایتهم لنا وهو قول الله: " وإنی لغفار لمن تاب وآمن وعمل صالحا ثم اهتدى "
تبدیل جنسی9- یکی از بزرگترین معاصی و مفاسد بشر مدرن تبدیل هورمونی و جنسی در بشر است که مذکر و مونث را به یکدیگر تبدیل می کنند که البته از عذابهای بزرگ انسان جهنمی است. ولی حیرت در آنجاست که بسیاری از علمای مذهبی در سراسر جهان نیز از این تبدیل فطرت بشری حمایت می کنند و در باره اش فتوا می دهند حتی برخی از علمای اسلامی! این فتوا عین مجوز همجنس گرائی است که این گناه کبیره را در جسم آدمی نهادینه و فیزیولوژیکی می سازد.
10- این تبدیل جنسی عذاب ولایت ناپذ

کَانَ السَّبَبُ فِی أَخْذِ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ ع أَنَّ الرَّشِیدَ جَعَلَ ابْنَهُ فِی حَجْرِ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ الْأَشْعَثِ فَحَسَدَهُ یَحْیَى بْنُ خَالِدِ بْنِ بَرْمَکَ عَلَى ذَلِکَ وَ قَالَ إِنْ أَفْضَتْ إِلَیْهِ الْخِلَافَةُ زَالَتْ دَوْلَتِی وَ دَوْلَةُ وُلْدِی فَاحْتَالَ عَلَى جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ وَ کَانَ یَقُولُ بِالْإِمَامَةِ حَتَّى دَاخَلَهُ وَ أَنِسَ إِلَیْهِ وَ کَانَ یُکْثِرُ غِشْیَانَهُ فِی مَنْزِلِ
ولادت حضرت ابوالفضل(علیه السلام)

حضرت ابوالفضل
العباس نخستین فرزند از ازدواج حضرت امیر المؤمنین على(علیه السلام) و ام
البنین بود ایشان در روز چهارم شعبان  سال 26 هجرى در مدینه چشم به جهان
گشودند.

ماجراى ازدواج على(علیه السلام) با ام البنین
قضیه ازدوادج مادر مکرمه اش ام البنین با
حضرت على(علیه السلام) بدین گونه بود که پس از شهادت حضرت زهرا(علیها
السلام) على(علیه السلام) برادرش عقیل که در علم نسب شناسى آگاهى کامل داشت
و قب
وقایع سقیفه و هجوم به خانه وحی به روایت مسعودی
مسعودی مورخ نامی شافعی مذهب می‌نویسد:
فروی ان العبّاس رضی اللّه عنه صار الى أمیر المؤمنین (علیه السّلام) و قد قبض رسول اللّه (صلّى اللّه علیه و آله) فقال له: امدد یدك ابایعك. فقال: و من یطلب هذا الأمر و من یصلح له غیرنا. و صار إلیه ناس من المسلمین فیهم الزبیر و أبو سفیان صخر بن حرب، فأبى. و اختلف المهاجرون و الأنصار فقالت الأنصار: منّا أمیر و منكم أمیر. فقال قوم من المهاجرین: سمعنا رسول اللّه
راهزنان دین!!!
ثقة الاسلام کلینی رضوان الله علیه روایت کرده است:
۳- علی بن إبراهیم، عن صالح بن السندی، عن جعفر بن بشیر، ومحمد بن یحیى، عن أحمد بن محمد بن عیسى، عن ابن فضال جمیعا، عن أبی جمیلة، عن خالد بن عمار، عن سدیر قال: سمعت أبا جعفر علیه السلام وهو داخل وأنا خارج وأخذ بیدی، ثم استقبل البیت فقال: یا سدیر إنما أمر الناس أن یأتوا هذه الأحجار فیطوفوا بها ثم یأتونا فیعلمونا ولایتهم لنا وهو قول الله: " وإنی لغفار لمن تاب وآمن وعمل صالحا ثم اهتدى " -
معلم  شهید رضا زارع خالدی
تاریخ تولد :1337  تاریخ شهادت : 11/2/62
محل تولد :خالدآباد
محل شهادت : دار خوین
مزار شهید :گلزار شهدای خالد آباد
 فرازی از زندگینامه شهید رضا زارع خالدی
 در یک خانواده مذهبی و متدین به دنیا آمد . دوران ابتدایی را
در همان روستا و دوره متوسطه را در بادرود به اتمام رساند و بعد ازآن دو
سال در دانشسرای مقدماتی نایین تحصیل نمود و بعد از آ ن به جبهه رفت.
 در تظاهرات قبل از انقلاب شرکت میکرد ودر زمان معلم بودنش در
مدارس شاگردانش
دادخواهی حضرت زهرا سلام الله علیها پس از رجعت در عهد ظهور نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله
علامه مجلسی رضوان الله علیه از مفضل بن عمر رضوان الله علیه روایت کرده است که امام صادق علیه السلام در مورد شکایت حضرت فاطمه زهرا علیها السلام نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله پس از رجعت در عهد ظهور فرمودند: پس ابتدا کند حضرت فاطمه و شکایت کند از ابو بکر و عمر علیهما اللعنة که فدک را از من گرفتند و چندان که حجت‌ها بر ایشان اقامه کردم سود نداد و نامه‌ای که
بسم الله الرحمن الرحیم 
یا جوادالائمه
با آغاز حکومت ابابکروعمر و خانه نشینی داناترین فرد در تاریخ بشریت امیرالمومنین علی علیه الاف السلام ،نابودی تمدن و فرهنگ و دانش آغازشد.
وقتی ابابکر و عمر، علی را باکشتن همسرش،تنهادختر پیامبر ،در پیش چشمانش خانه نشین کردند،دستور دادند هرآنچه از زمان پیامبر نوشته شده بود و نگهداری می‌شد جمع آوری و سوزانده شود،و نوشتن و نقل هر مطلبی از پیامبر که دانش محض بود،ممنوع و حرام اعلام گردید،با قدرت گرفتن این
«کتاب الزّکاة»بابأنّه لیس على الحلی و سبائک الذّهب و نقرالفضّة و الجوهر زکاةمحمّد بن یعقوب ، عن محمّد بن إسماعیل ، عن الفضل بن شاذان ، عن صفوان بنیحیى ، عن ابن مسکان ، عن محمّد الحلبی ، عن أبی عبداللّه‏ علیه السلام قال : سألته عن الحلی أفیهزکاة ؟ قال : لا(1).بابزکاة المال الغائب و الدّین و الودیعةمحمّد بن یعقوب ، عن محمّد بن إسماعیل ، عن الفضل بن شاذان ، عن صفوان بنیحیى ، عن منصور بن حازم ، عن أبی عبداللّه‏ علیه السلام فی رجل استقرض مالاً فحال
در ربیع‌الاول سال ٨ هجری، پیامبر (ص) گروه تبلیغی ١۶ نفره‌ای به ذات‌اطلاح از اراضی شام فرستاد. مردم آن منطقه نه‌تنها دعوت ایشان را به اسلام نپذیرفتند، بلکه به گروه اعزامی حمله کردند و آنها را از دم تیغ گذراندند. خبر این واقعه را یک زخمی که در میان کشته‌ها افتاده بود و شبانه توانست از آنجا خارج شود، به پیامبر (ص) رساند.هم‌زمان با این واقعه، پیامبر (ص) پیکی به سوی حاکم بصری فرستاد. غسانیان در موته، وقتی به هویّت پیک پیامبر (ص) پی بردند، او را گر
بعد از خطای شجاع خلیل‌زاده روی سیاوش یزدانی بین بازیکنان دو تیم درگیری به وجود آمد.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، پرسپولیس و سپاهان در دیدار مرحله نیمه نهایی جام حذفی از ساعت 21 امروز در ورزشگاه نقش جهان به مصاف یکدیگر رفتند. نیمه اول این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

* خالد شفیعی که جایی در لیست 18 نفره امیر فلعه‌نویی پیدا نکرد، از جایگاه بازی را تماشا می‌کند.

* امیر قلعه‌نویی در پی ش
#_ارتباط_و_انس_با_امام زمان(عج)_10
❤️ محبت (دوست داشتن) اهل بیت(ع)و به خصوص امام زمان(عج) چه سودی دارد❓ با توجه به آن چه از تبیین واژگان آیه مودت به دست آمد، روشن می شود که خداوند متعال در این آیه، مودت قربی را به عنوان مزد رسالت پیامبراکرم(ص)قرار داده است. مودت قربی به عنوان یک وظیفه واجب برای یکایک مسلمانان‍♂ است چنان که امام باقر (ع) در این باره می فرماید:《به خدا سوگند مودت محمد(ص) واهل بیتش از جانب خدا بر بندگان واجباست.》《1》 همچنین دقت در آیه
«ابدال» جمع «بَدَل» یا «بَدِیل»، عده‌ای معلوم از صالحان و خاصان خدا [هستند] که گویند: هیچ‌گاه زمین از آنان خالی نباشد و جهان بدیشان برپاست. آن گاه که یکی از آنان بمیرد، خدای تعالی دیگری را به جای او برانگیزد [1] تا آن شمار - که به قولی هفت و به قولی هفتاد است - همواره کامل بماند. [2] .برخی نیز گفته‌اند: «آنان گروهی اند که خداوند به وسیله آنها دین را بر پا نگه می‌دارد و روزی را نازل می‌گرداند. چهل نفر از ایشان در شام و سی نفر در سایر بلاد هستند. هر
ترکیب ایران:

علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی، مرتضی پورعلی گنجی، سیدمجید حسینی (دقیقه ۵۵- محمدحسین کنعانی زادگان)، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، کریم انصاری فرد (دقیقه ۷۹- اللهیار صیادمنش)، علیرضا جهانبخش (دقیقه ۶۱- مهدی ترابی)، وحید امیری (دقیقه ۶۵- مسعود شجاعی)، رامین رضاییان (دقیقه ۷۶- وریا غفوری) و مهدی طارمی

سرمربی: ویلموتس

ورزشی 
ترکیب سوریه:

احمد مدنیه، علا شبلی (دقیقه ۴۴- عبدالمالک)، شعیب العلی، عمرو میدانی و موید العجان، محمود المو
عبدالله عبّاسی از نژاد مأمون و عبدالله سفیانی از نژاد خالد
از شگفتیهای تاریخ اسلام آن است، همان گونه که عبّاسیان بر بنی اُمیّه شوریدند و زمانی دراز در جایگاهشان ایستادند، اَمویان نیز در آخر الزّمان بر بنی عبّاس می شورند و آنان را کیفر می دهند، و چند ماهی پادشاهی می کنند، و چون عبدالله مأمون عبّاسی پادشاهی بسیار سیاستمدار و فریبکار و دانشمند به احادیث آمده در بارۀ رویدادهای آخر الزّمان و قیام امام مهدی(علیه السّلام) بود، و بنا بر آگاهی ناب
تعاریف گذشتگان از موسیقی
پیشینیان موسیقی را چنین تعریف کرده‌اند: معرفت الحان و آنچه التیام الحان بدان بود و بدان کامل شود. ارسطو موسیقی را یکی از شاخه‌های ریاضی می‌دانسته و فیلسوفان اسلامی نیز این نظر را پذیرفته‌اند، همانند ابن سینا که در بخش ریاضی کتاب شفا از موسیقی نام برده‌است ولی از آنجا که همه ویژگی‌های موسیقی مانند ریاضی مسلم و غیرقابل تغییر نیست، بلکه ذوق و قریحهٔ سازنده و نوازنده هم در آن دخالت تام دارد، آن را هنر نیز می‌دانند.
معرفی کتاب به مناسبت
کتاب: بررسی احوال فرزندان امام موسی کاظم
نویسنده: سید یاسین زاهدی
دوره‌ای که امام کاظم (ع) و فرزندان ایشان در آن می‌زیستند، به‌ویژه برای جامعه شیعه از دوران‌های بسیار با اهمیت است. در این دوره، فعالیت‌های شیعیان در عرصه‌های مختلف فرهنگی و سیاسی وجود داشته و قیام‌های بسیاری بر ضد حکومت عباسی به وقوع پیوست که مهم‌ترین آنها قیام ابراهیم بن محمد بود که در آن برخی از فرزندان امام کاظم (ع) حضور داشتند.
کتاب: حسنیه در دربار
تعبیر خواب نمک
خواب نمک یکی از خواب های معمول است.اگر شما هم نمک در خواب دیده اید و دنبال تعبیر خواب نمک می گردید می توانید در این مطلب از سایت جسارت براحتی تعبیرخواب نمک را مطالعه نمایید و متوجه شوید نمک چه تعبیری دارد.
ممکن است خواب شما به گونه ای باشد که تعبیر آن به تعبیر خواب نمکدان هم مربوط بشود ، اگر این چنین است کافیست روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید و به صورت خود به خود به صفحه مورد نظر منتقل شوید.
تعبیر خواب نمک از دید محمد بن سیرین
نمک پول
تکنولوژی پرینتر سه بعدی در دنیای امروز
پرینترهای سه بعدی تکنولوژیی است که از چند دهه قبل به منصه ظهور رسیده است.
یکی از تکنولوژیهای کاربردی و بسیار جذاب محسوب می شود.
شاید زمانی در سالهای دور تصور اینکه می توان چیزی را طراحی کرد و سپس آن را با استفاده از یک دستگاه به صورت فیزیکی لمس نمود، غیر قابل باور به نظر می رسید.
اما امروزه این یک واقعیت است.
تکنولوژی پرینتر 3 بعدی به سرعت در جامعه امروزی جای خود را پیدا نموده است.
دیگر نیازی به صرف روزه
زمانه‌ی غریبی شده. ترامپ به فارسی توییت می‌کند و ما را مردم نجیب ایران خطاب می‌کند. همه از الطاف بی‌کران جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا می‌گویند: جاستین ترودو در مراسم یادبود قربانیان پرواز ۷۵۲. جاستین ترودو یک به یک به خانه قربانیان رفت و به آنها تسلیت گفت. جاستین ترودو با چشمانی اندوهگین در عکس دو نفره‌ای با پدر یکی از قربانیان. جاستین ترودو گفت به هر خانواده که شهروند یا مقیم کانادا بوده ۲۵ هزار دلار برای تامین نیازهایشان پرداخت می‌ش

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها